Про зміни в справлянні екологічного податку в 2019 році
Турківська ДПІ Самбірського управління повідомляє, що з 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу доходів від екологічного податку, зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря (далі – Викиди двоокису вуглецю).
Розділ VIII Податкового кодексу України змінено Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” як в частині визначення платників так і ставок податку.
При цьому за зобов’язаннями Податку за Викиди двоокису вуглецю, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників Податку в частині Викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг Викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за даними форми 2- ТП повітря за 2018 рік.
Таким чином, платники податку у разі недосягнення граничної річної кількості викидів двоокису вуглецю у обсязі 500 тонн у звітному кварталі декларують податкові зобов’язання з Податку за обсяги викидів інших забруднюючих речовин, а податкові зобов’язання за Викиди двоокису вуглецю у такого платника не виникають.
У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками Податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Кодексом.
Разом з тим п. 242.4 ст. 242 Кодексу встановлено, що база оподаткування Податком за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів двоокису вуглецю у розмірі 500 тонн за рік.
З метою забезпечення податкового контролю за правильністю визначення Платниками бази оподаткування Податком при декларуванні податкових зобов’язань з Податку за викиди двоокису вуглецю за звітні (податкові) періоди 2019 року у додатку 1 до Декларації зазначається:
у р. 4.1 – показники за І квартал 2019 року,
у р. 4.2 – показники за ІІ квартал 2019 року,
у р. 4.3 – показники за ІІІ квартал 2019 року,
у р. 4.4 – показники за ІV квартал 2019 року,
у р. 4.5 – показники для обчислення податкових зобов’язань з екологічного податку за звітний податковий квартал, що підлягають нарахуванню;
у колонці 3 рядка 4.5 – обсяг викидів двоокису вуглецю, що є базою оподаткування екологічним податком за звітний (податковий) квартал, що підлягає нарахуванню. При цьому база оподаткування екологічним податком за звітний (податковий) квартал, у якому відбулося перевищення граничного обсягу викидів, обчислюється як різниця між фактичним обсягом викидів за такий звітний (податковий) квартал та величиною граничного обсягу викидів – 500 тонн, а у наступних звітних (податкових) періодах, після досягнення граничної норми викидів, зазначається фактичний обсяг викидів, що здійснено платником за звітний (податковий) квартал.
у колонці 4 рядка 4.5 – ставка податку 10,00 гривень,
у колонці 5 рядка 4.5 – зазначається обчислена сума податкового зобов’язання за звітний (податковий) квартал;
у рядку 4 колонки 5 – сума екологічного податку, що підлягає нарахуванню за звітний (податковий) період.
Начальник Турківської ДПІ
Самбірського управління
ГУ ДФС у Львівській області М. ПАВЛОВИЧ