Турківська районна рада

Про очікувані зміни для фізичних осіб-підприємців та щодо єдиного соціального внеску

Про очікувані зміни для фізичних осіб-підприємців та щодо єдиного соціального внеску

 

Турківська ДПІ Самбірського управління ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до проекту Закону України від 29 березня 2020 року N 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», ухваленого Верховною Радою України 30 березня 2020 року, буде запроваджено зміни для підприємців та страхувальників.

З дати опублікування цього Закону (після його підписання Президентом України) збільшуються ліміти для перебування на спрощеній системі оподаткування:

– для першої групи із 300 тис. грн до 1 млн. гривень;

– для другої групи із 1,5 млн. грн до 5 млн. гривень;

– для третьої групи із 5 млн. грн до 7 млн. гривень.

Мораторій на перевірки бізнесу, зокрема й фізичних осіб-підприємців (далі − ФОП), продовжують із 31 травня до 30 червня 2020 року.

Штрафні санкції за порушення щодо ЄСВ (далі − ЄСВ) не будуть застосовувати і за період із 01 по 31 травня 2020 року. Це ж стосується нарахування пені.

Мораторій на документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску триватиме на період із 18 березня по 31 травня 2020 року.

Не передбачено звільнення від сплати ЄСВ за себе для самозайнятих осіб на травень 2020 року.

Водночас тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), буде зупинено строк розгляду скарг платників податків ЄСВ, що надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжуватиме будь-яких наслідків. Податковий орган, який розглядатиме скаргу, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику ЄСВ на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Також тимчасово до 31 травня 2020 року (включно) продовжують строк подання скарг платників ЄСВ, термін подання яких припадає на період з 18 березня до 31 травня 2020 року.

 

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДПС у Львівській області                                              Марія ПАВЛОВИЧ

 « повернутися до списку подій