Турківська районна рада

Дохід отримано за роботу, строк виконання якої перевищує календарний місяць: визначення бази нарахування єдиного внеску

 

Борг ФОП по ЄСВ. Чи є це загрозою для виключення з реєстру платників єдиного податку?

В одному з минулих дописів ми зазначали, що фізична особа — підприємець — платник єдиного податку, у разі наявності у неї податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, в останній день другого із двох послідовних кварталів. У випадку якщо платник не сплатить борг чи не здійснить такий перехід самостійно, контролюючий орган має право виключити його з реєстру платників єдиного податку.

А що у разі наявності боргу з ЄСВ?

Відповідно до норм ПКУ податковий борг — це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) відповідно до Закону №2464 - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже борг із сплати ЄСВ не є податковим боргом і не є підставою для виключення такого платника з реєстру платників єдиного податку.

Про пеню та штрафні санкції за несплату ЄСВ в одному з наступних дописів.

 

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДПС у Львівській області                                            М. ПАВЛОВИЧ

 « повернутися до списку подій