Турківська районна рада

Соціальний захист потерпілих від нещасного випадку на виробництві

 

 

Одним із завдань роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті виробничих травм чи професійних захворювань стали інвалідами та втратили працездатність. Потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відповідно до законодавства мають право на страхові виплати,  медичну і соціальну допомогу.

    Станом на 1 травня  2019 року Старосамбірським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області надаються страхові виплати 103 потерпілим, серед яких – 6 потерпілих є внутрішньо переміщеними особами із зони АТО. За 4 місяці 2019 року  здійснено щомісячних страхових виплат на суму – 953,2 тис. гривень .

     Відділення  своєчасно та в повному обсязі забезпечує потерпілих  ортопедичним взуттям (літнім та зимовим), лікарськими засобами, виробами медичного призначення.   З цією метою укладено договори з  Львівським казенним експериментальним підприємством засобів пересування і протезування та  аптечними закладами.

    З початку року  здійснено виплати з медичної та соціальної реабілітації:
    - на технічні засоби реабілітації 2-м потерпілим на суму – 4,2 тис. грн.;
    - на придбання медикаментів 4-м потерпілим на суму – 21,7 тис. грн;
    - на спеціальний медичний догляд  2-м потерпілим на суму – 32,5тис грн;
    -на постійний сторонній догляд 7-м потерпілим на суму -56,8 тис грн;
    -на побутове обслуговування 9-м потерпілим на суму -  36,5 тис. грн;
    -на придбання пального для автомобіля 3-м особам на суму -  700,0 грн.
       

    Потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві мають право на санаторно-курортне лікування згідно з висновками МСЕК. Періодичність надання  путівок є   наступною:

  • інвалідам І групи - щороку;
  • інвалідам ІІ групи - один раз на два роки;
  • інвалідам ІІІ групи - один раз на три роки.

      Потерпілому компенсуються також витрати на проїзд до місця лікування і назад. Особу, яка супроводжує на санаторно-курортне лікування потерпілого, якому за висновком МСЕК або індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю визначено потребу в супроводі, Фонд забезпечує путівкою без лікування (лише проживання та харчування) або компенсує такі витрати у разі самостійного придбання путівки.

    Термін перебування в санаторно-курортних закладах для потерпілих з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 45 діб, для інших категорій – 24 доби. З недавнього часу потерпілі на виробництві мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу та періоду лікування з  урахуванням рекомендації лікуючих лікарів.

 За наявності медичних показань Фонд забезпечує потерпілих автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.« повернутися до списку подій