Турківська районна рада

Комплексні заходи з охорони праці на підприємстві

Комплексні заходи з охорони праці на підприємстві

   Реалізуючи конституційне право громадян на належні, безпечні і здорові умови праці  роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів,  а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

   Для цього на підприємстві, зокрема, розробляються і реалізуються комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, що запобігає виробничому травматизму та професійним захворюванням.

   Такі заходи згідно ст.20 Закону України “ Про охорону праці” і ст.161 Кодексу законів про працю України повинні бути передбачені в колективному договорі підприємства. Комплексні заходи формуються, як правило, у вигляді спеціального додатка, а обсяги і джерела фінансування обумовлюються в текстовій частині розділу “Охорона праці” колдоговору.

   Відповідно до ст.19 Закону України “Про охорону праці” мінімальна сума витрат на фінансування профілактичних заходів з охорони праці для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, складає не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік. На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації. При фінансуванні комплексних заходів щодо охорони праці керуються постаною Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 р. № 994 “Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці”.

   Настає новий рік. Час проаналізувати виконання зобов’язань з  охорони праці в  кожному виробничому підрозділі за 2019 рік та з метою забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам розробити комплексні заходи на наступний рік.

   Відсутність таких заходів є порушенням законодавства про охорону праці.

 

Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Львівській області« повернутися до списку подій