Турківська районна рада

Зустріч з підприємцями, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами з питань легалізації трудових відносин

В м. Турка  за участі начальника Турківської ДПІ  Марії Павлович відбувся «круглий стіл» з фізичними особами – підприємцями, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, під час якого обговорювались питання легалізації найманої праці, отриманих доходів та забезпечення надходжень до бюджетів податків і зборів.

Марія Павлович звернула увагу на перевагах офіційного працевлаштування та на необхідності виплат заробітної плати не нижче законодавчо встановленого рівня, а також на наслідки, до яких можуть привести порушення мінімальних соціальних гарантій найманих працівників.

 Також, розмова йшла про надання відомостей про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність у повідомленнях за ф. № 20-ОПП. М.Павлович відмітила, що у разі зміни відомостей про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією подається протягом 10 робочих днів після зміни відомостей про такі об’єкти оподаткування, а саме: зміни типу, найменування, місцезнаходження, виду права на об’єкт оподаткування та стану об’єкта оподаткування, та повідомила, про можливість подання повідомлення за ф. №20-ОПП електронним сервісом в «Електронному кабінеті» платників податків на офіційному сайті ДФС.

Проінфорувала про те, що з 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році. Податкова декларація про майновий стан і доходи  за 2018 рік подається до 1 травня 2019 року.

Так, зобов'язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені ПКУ податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Під час заходу податківці відповіли на запитання платників щодо застосування окремих норм податкового законодавства.

Наприкінці зустрічі  роботодавцям  наголошено на необхідності належного оформлення трудових відносин та забезпечення виконання вимог трудового законодавства відповідно Кодексу законів про працю України.

 

 

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДФС у Львівській області                                            М. ПАВЛОВИЧ« повернутися до списку подій