Турківська районна рада

Змінено прожитковий мінімум

Змінено прожитковий мінімум

Турківська ДПІ Самбірського управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що з 1 липня 2020 року прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць для працездатних осіб становить 2197 гривень.

Для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 липня 2020 року Законом України від 14.11.2019 № 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлюються такі показники прожиткового мінімуму для:

· дітей віком до 6 років −1 859 грн;

· дітей віком від 6 до 18 років − 2318 грн;

· працездатних осіб – 2197 грн;

· осіб, які втратили працездатність − 1 712 грн.

Вищевказані показники прожиткового мінімуму впливають, зокрема, на розміри соціальних виплат та мінімальних пенсій.

Зміна розміру прожиткового мінімуму не впливає  на ті показники, що встановлюються Податковим кодексом України  залежно від його розміру на 1 січня звітного податкового року (ставок податку на нерухоме майно, ставки збору за місця для паркування, ставок  єдиного податку  для 1 групи платників, розміру податкової соціальної пільги та розміру доходу, до якого вона застосовується, неоподатковуваної вартості дарунків тощо).

Мінімальна заробітна плата з початку 2020 року складає у місячному розмірі – 4723 грн, у погодинному розмірі − 28,31 грн. Станом на 1 липня 2020 року мінімальна заробітна плата не змінюється.

Звертаємо увагу, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДПС у Львівській області                                              Марія ПАВЛОВИЧ

 « повернутися до списку подій