Турківська районна рада

Захист трудових прав працівників - важлива тема сьогодення!

Захист трудових прав працівників - важлива тема сьогодення!

 

Турківська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що легалізація трудових відносин і заробітної плати є одним з найважливіших питань, вирішення якого має безпосередній вплив на  добробут держави і кожного окремого українця. Адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціальних гарантій.

Нажаль, більшість працівників погоджуються на пропозицію отримувати неофіційну зарплатню.

Нормами Кодексу законів про працю України встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору.

Так, згідно Закону України від 12.12.2019 року №378-IX "Про внесення змін в Кодекс законів про працю України», який набув чинності 2 лютого цього року, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у випадку фактичного виконання роботи за повний робочий час, установлений на підприємстві, і виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування й сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. До юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої-третьої груп  застосовується попередження, а у разі повторного порушення протягом двох років - буде застосовано штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної зарплати.

Роботодавець до початку роботи найманого працівника зобов’язаний повідомити органи ДПС про прийняття працівника на роботу.

Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб згідно з ЗУ від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями).

Податкова служба Донеччини закликає суб’єктів господарювання працювати у правовому полі, не порушувати конституційних прав своїх робітників!

 

Начальник Турківської ДПІ

ГУ ДПС у Львівській області                                              Марія ПАВЛОВИЧ

 « повернутися до списку подій