Турківська районна рада

До уваги платників податків!

 

Турківська ДПІ Самбірського управління Головного управління ДФС у Львівській області звертає увагу на строки сплати єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) підприємцями та терміни подання звітності в 2019 році.

Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку I, ІІ і ІІІ груп є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць і встановлена у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій). Ця норма регулюється статтею 8 Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», із змінами і доповненнями.

Згідно з Законом України від 23 листопада 2018 року N 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік», із змінами і доповненнями, з 01 січня 2019 р. встановлено, що:

Мінімальна заробітна плата

Мінімальна ставка ЄСВ для ФОП I, ІІ і ІІІ групи на місяць

Мінімальна сума єдиного внеску на квартал

4173,00 грн.

918,06 грн. (4173 х 22%)

2754,18 грн. (918,06 грн. х 3 місяці)

Період, за який нараховують ЄСВ – календарний квартал.

Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 гривень.

Важливо! ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Звільнення від сплати єдиного внеску

Фізичні особи-підприємці на загальній системі та спрощенці, звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують соціальну допомогу чи пенсію.

Термін сплати ЄСВ в 2019 році

Фізична особа-підприємець на єдиному податку, на загальній системі та особи, які провадять незалежну професійну діяльність сплачують ЄСВ не пізніше 19 числа місяця, що йде за звітним кварталом.

Терміни подання звітності з ЄСВ

ЄСВ з найманих працівників – по 20 число наступного місяця.

Звітний період для платників ЄСВ, що звітують за ф № Д5, – календарний рік (п.п. 2, 4, 5 р. ІІІ Порядку № 435). Cтроки подання звіту особами, які провадять незалежну професійну діяльність, і члени фермерських господарств – до 1 травня.

З огляду на це гранична дата подання звіту для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і членів фермерських господарств гранична дата припадає на вівторок – 30.04.2019, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 р. № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році», також буде вихідним днем. Тож, граничний строк переноситься на 02 травня.

 

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДФС у Львівській області                                            М. ПАВЛОВИЧ

 

 « повернутися до списку подій