Турківська районна рада

Про розслідування нещасних випадків на виробництві

Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області інформує, що запроваджується новий  Порядок розслідування та обліку нещасних випадків,  професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова  КМУ від 17.04.2019 №337 ).

  Документом удосконалено механізм розслідування та обліку нещасних випадків, аварій, професійних захворювань і отруєнь на виробництві, визначено порядок складення санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та вимоги до них, встановлено строк давності для  розслідування нещасних випадків на виробництві, внесено зміни до Класифікатора видів подій, причин, обладнання, устаткування, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії.

  Дія Порядку тепер поширюється і на осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом та на фізичних осіб-підприємців.

  Також документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) з 3 до 5 робочих днів, спеціального розслідування – з 10 до 15 робочих днів.

  Зменшено кількість документів, які оформляються за результатами роботи комісії з розслідування. Так тепер складається лише акт за формою Н-1         ( Н­?1/П, якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом, або  Н-1/НП-  не пов'язаний з виробництвом), а акт за формою Н-5 скасовано.

   Згідно Порядку роботодавець зобов’язаний  протягом двох годин повідомити з використанням засобів зв’язку  та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення про настання нещасного випадку відповідним установам і організаціям, зокрема, робочому органу Фонду соціального страхування України.

  Необхідно пам’ятати, що за несвоєчасне інформування Фонду про нещасні  випадки на виробництві наступає адміністративна відповідальність згідно ст.165.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Новий Порядок вступить в дію з 1 липня 2019 року. Відповідно з цього часу втратить чинність  Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений  постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232.                                                                                                        Старосамбірське відділення

                                                                  УВД ФССУ у Львівській області                                                                             тел.(238) 21-4-91 у м.Старий Самбір,                                                                    (269) 32-1-42 у м. Турка.       « повернутися до списку подій