Турківська районна рада

За правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків

За правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків

З метою уникнення можливих помилок при сплаті податків, зборів, єдиного внеску, податкового боргу, Турківська ДПІ Самбірського управління Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що заповнення розрахункових документів у разі сплати податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску здійснюється у порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 року №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» із змінами та доповненнями (далі – Наказ №666).

При заповненні розрахункових документів особливу увагу слід приділити визначенню коду видів сплати (перелік наведено у додатку до Наказу № 666).

Так, якщо у платника податків обліковується податковий борг або борг з єдиного внеску (далі - ЄВ), то  при заповненні реквізитів розрахункового документа у полі «Призначення платежу» слід зазначити код виду сплати «140» - надходження до бюджету у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з ЄВ.

Під час сплати розстрочених або відстрочених грошових зобов’язань у полі «Призначення платежу» розрахункового документа зазначається код виду сплати «145» - надходження розстрочених (відстрочених) сум.

Розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄВ законодавством не передбачено. Код виду сплати «147» - «Стягнення в межах виконавчого провадження» зазначається при перерахуванні коштів до бюджету згідно із судовим рішенням та на підставі виконавчого листа органу державної виконавчої служби.

У випадку відсутності податкового боргу та сплати поточних грошових зобов’язань платник податків у розрахунковому документів зазначає код виду сплати «101» - добровільна сплата податків і зборів/ЄВ.

Платникам податків слід бути уважними, адже за правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе не банківська установа, а платник податків.

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДПС у Львівській області                                              Марія ПАВЛОВИЧ

 « повернутися до списку подій