Турківська районна рада

Щодо коригування акцизної накладної

 

 

 

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі – Порядок).

     Коригування акцизної накладної форми «П» (для реалізації пального) здійснюється відповідно до вимог розд. V Порядку. Коригування акцизної накладної форми «С» (для реалізації спирту етилового) відповідно до вимог розд. VI Порядку.

     Якщо після реалізації пального (спирту етилового) виникає потреба у виправленні помилок, допущених під час складання акцизної накладної форми «П» (форми «С»), показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» (форми «С») та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).

     Коригуються лише показники складених акцизних накладних, усі примірники яких зареєстровано в ЄРАН відповідно до ст. 231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

     Складання розрахунків коригування здійснюється у такій самій кількості примірників, як і кількість примірників акцизної накладної, до якої вони складаються.

     У вступній частині розрахунку коригування акцизної накладної робиться відповідна відмітка «Х» в одному з передбачених формою такого розрахунку полів залежно від того, який показник акцизної накладної коригується (для коригування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД – код виду коригування «3»).

     Для внесення змін до коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД пального (спирту етилового) без зміни кількості (код виду коригування «3») платник заповнює розрахунок коригування акцизної накладної, в якому:

     до граф 2, 3 першого рядка таблиці з акцизної накладної переносить дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;

     до граф 4, 5 першого рядка таблиці – показник коригування (зменшення) обсягу реалізованого пального (спирту етилового) з відповідним знаком (-), при цьому зменшення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального (спирту етилового) зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» (форми «С») та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄРАН);

до граф 2, 3 наступного рядка таблиці – правильні дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;

     до граф 4, 5 наступного рядка таблиці – показник коригування (збільшення) обсягу реалізованого пального (спирту етилового) з відповідним знаком (+), при цьому збільшення обсягу за правильним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД має збігатися зі зменшенням обсягу за помилковим кодом товару згідно з УКТ ЗЕД.

     Всі розрахунки коригування, складені платником податку (філією чи структурним підрозділом платника податку) до акцизних накладних, підлягають реєстрації в ЄРАН.

     Складені в одному примірнику розрахунки коригування акцизної накладної реєструються в ЄРАН особою, що реалізує пальне (спирт етиловий), незалежно від того, чи передбачається зміна обсягів реалізованого пального (спирту етилового).

     Оскільки у розрахунку коригування акцизної накладної передбачається зменшення обсягу реалізованого пального (спирту етилового) (тобто обсягу за помилковим кодом товару згідно з УКТ ЗЕД), реєстрація розрахунку коригування акцизної накладної , який складається у двох примірниках, здійснюється наступним чином:

     платник направляє особі – отримувачу пального (спирту етилового) перший та другий примірники розрахунку коригування акцизної накладної;

     особа – отримувач пального (спирту етилового) реєструє в ЄРАН перший та другий примірники розрахунку коригування акцизної накладної.

     Особа, що реалізує пальне (спирт етиловий), має право зменшити обсяг реалізованого пального (спирту етилового) у податковій декларації за таким розрахунком коригування після реєстрації усіх примірників акцизної накладної в ЄРАН отримувачем пального (спирту етилового).

 

 

Начальник Турківської ДПІ

Самбірського управління

ГУ ДПС у Львівській області                                            М. ПАВЛОВИЧ

 « повернутися до списку подій