Турківська районна рада

Страхові виплати при нещасному випадку на виробництві

Застраховані (офіційно працевлаштовані) особи у разі настання нещасного випадку під час виконання службових обов’язків мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та медико-соціальних послуг від Фонду соціального страхування України.

      За кошти Фонду фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я, які призначають потерпілому у разі встановлення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Також виплачується допомога з тимчасової втрати працездатності, одноразові та щомісячні страхові виплати та  медико -соціальні послуги.

      Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 100 відсотків середнього заробітку. При цьому перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів підприємства  з шостого дня непрацездатності – за рахунок коштів Фонду.

       У разі стійкої втрати професійної працездатності, встановленої МСЕК, Фонд проводить одноразову страхову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату. Якщо ступінь втрати працездатності є невеликим, за бажанням потерпілого на виробництві щомісячна страхова виплата може бути замінена робочим органом Фонду виплатою одноразової допомоги. Умови та порядок заміни щомісячної страхової виплати одноразовою визначаються відділенням Фонду.

     Сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я.

      З метою медико – соціальної реабілітації потерпілих Фонд фінансує витрати на придбання ліків виданих за рецептами лікарів, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування, технічних засобів реабілітації  тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації інваліда.« повернутися до списку подій